ישנם הרבה גורמים המשפיעים על בחירתנו בעת רכישה של מזגן. אחד מאותם גורמים הוא גודל מזגן והיכולת שלו לקרר את שטח הבית ללא עומס שגורם לתקלות והזמנת טכנאי מזגנים בחיפה.

בשונה ממכשירים אלקטרונים אחרים, כמו למשל פלאפונים, אצל מזגנים הגודל בהחלט קובע. בין אם קונים מזגן מיני מרכזי לכל הבית או בין אם קונים מזגן יחיד לחדר מסוים, אנו צריכים לבצע התאמה של גודל מזגן לגודל החדר. אם טכנאי מזגנים בחיפה יתקין לנו מזגן קטן מדי אז המזגן יעבוד קשה מאוד לקרר את החדר, מה שיגרום לו לצרוך המון חשמל ולהיות חשוף הרבה יותר לתקלות. אם טכנאי מזגנים בחיפה יתקין לנו מזגן גדול מדי אז המזגן יקרר את החדר בצורה קיצונית מדי, ובנוסף, אנו נוציא הוצאה מיותרת על התקנת מזגן גדול מדי.

גודל מזגן אינו מתייחס לגודל פיזי

רוב האנשים שומעים את המושג "גודל מזגן" וישר חושבים על הגודל של יחידת המזגן החיצונית ויחידת המזגן הפנימית. אך בעוד שרוב המזגנים החזקים הם באמת מזגנים גדולים פיזית, ההתייחסות של טכנאי מזגנים בחיפה לגודל מזגן מתייחסת ליכולת הקירור של המזגן. מזגנים מגיעים במגוון של גדלים, כאשר מידת הגודל שהם נמדדים בה היא "טונות". עכשיו בניגוד למה שנדמה לכם, הטונות לא מתייחסות למשקל היחידה של המזגן, אלא "טון" היא מדד של היכולת של המזגן לקרר. טון אחד הוא היכולת של המזגן לקרר בשעה אחת פאונד אחד של מים במעלה 1 של צלזיוס. כלומר מזגן בגודל 1 טון יכול לקרר 12,000 פאונד של מים במעלה אחת כל שעה. אז פעם הבאה שאתם מדברים עם טכנאי מזגנים בחיפה והוא מדבר אתכם על גודל המזגן אתם תדעו שמידת טון מדברת על יכולת הקירור של המזגן.

מהו גודל המזגן המרכזי המתאים עבור הבית שלי?

ישנם גורמים רבים בבית המשפיעים על היעילות וגודל המזגן המרכזי הנדרש להתקנה כגון גובה התקרה בבית, חומר ועובי הבידוד בבית, גודל החלונות, כיוון כניסת השמש במהלך היום ועוד. המזגנים המרכזיים מגיעים לרוב בטווחים הנעים ממידה של 1 טון לדירות קטנות ועד ליחידות של 5 טון עבור בתים פרטיים גדולים. אם הבית שלכם נדרש למזגן בגודל של יותר מ5 טון, כלומר 6 טון ומעלה, אז אתם צריכים מזגן מסחרי גדול או להתקין שני מזגנים בחלקים שונים בבית. במזגנים מרכזיים לבית אנו רוצים שיכולת הקירור של המזגן תהיה מותאמת בצורה אופטימלית כמה שניתן לבית בכדי שהמזגן לא יקרר מהר מדי את הבית ואז ישהה את עבודתו ויחזור לקרר שהטמפרטורה עולה, או לחילופין, שהמזגן לא מצליח לקרר והוא עובד בכל הכוח כל הזמן מבלי לתת תוצאות. אנו חייבים לדאוג לבחור מזגן שיעבוד בצורה קבועה וחסכונית, תוך כדי שהוא מוריד את המעלות בבית בצורה מבוקרת.

בעוד שישנן דרכים רבות לחשב את ההתאמה של גודל המזגן, חישובים שכל טכנאי מזגנים בחיפה יכול לבצע, חשוב שגם תדעו את החישוב הפשוט להתאים גודל של מזגן מרכזי לגודל של הבית. כלל האצבע לגודל של מזגן למבנה כלשהו הוא לכפול ב-25 את שטח המבנה, לחלק ב-12,000 (פאונד המים) ואז להחסיר 0.5 וקיבלנו את מידת הטון הנדרשת. לדוגמה בית בגודל של 1000 מ"ר צריך על פי החישוב מזגן בגודל של 1.6 טון.

מהו גודל המזגן המרכזי המתאים עבור חדר?

מזגנים קטנים לחדרים עובדים ביחידות של חלקי טון, כאשר איכות המזגנים היחידים מאוד דומה מאחד לשני. כאשר מדובר על חדרים קטנים כמו, למשל חדר שינה של הילד, הגודל הרבה פחות קובע ויש לתת חשיבות יותר לאיכות המזגן. ברמת העיקרון מומלץ לקחת מזגן קטן לחדר קטן, כאשר הדגש הגדול יהיה על יכולות המזגן לחסוך בחשמל בזמן המועט שהוא עובד.