על מנת לשמור על תקינות המזגן ועבודה אופטימלית שלו בקירור הבית, חשוב להזמין טכנאי מזגנים בחיפה לביצוע בדיקת תקינות מזגן אחת לשנה.

רוב המזגנים המודרניים הנמכרים היום בשוק בנויים לעבוד בצורה אופטימלית הרבה יותר ולספק את מיזוג הבית לשנים ארוכות יותר. עם זאת, זה לא אומר שאתה יכול להתקין מזגן חדש בבית ולהניח לו לעבוד במשך שנים מבלי לטפל בו מדי פעם. לכן, חשוב לפחות פעם בשנה להזמין טכנאי מזגנים בחיפה שיבצע בדיקת תקינות מזגן.

למה צריך להזמין טכנאי מזגנים לבצע בדיקת תקינות מזגן תקופתית?

ישנו מגוון רחב של תקלות וסיבוכים קטנים שיכולים לתרום לעבודה לא יעילה של המזגן, ואף לייצר תקלה משמעותית במזגן. מזגן יכול לחמם או לקרר בצורה לא יעילה את הבית אם אחד מהחלקים שלו לא עובד כשורה, בין אם זה הספק ביחידת המזגן החיצונית או בין אם קיימת סתימה באחת הצינורות במזגן. נוסף על כך, בלאי של אחד מהחלקים במזגן יכול לגרום למזגן לשבות ואף לפגוע בו בצורה בלתי הפיכה.

בדיקת תקינות מזגן חוסכת לכם כסף בטווח הארוך

גם מבחינה כספית מומלץ לבצע בדיקת תקינות תקופתית למזגן, זאת מכיוון שעבודה של מזגן עם חלקים הסובלים מבלאי יכולה לייצר תקלה משמעותית שתחייב אותנו להוציא סכומי כסף גדולים על טכנאי מזגנים בחיפה לטיפול בתקלה. כלומר, מומלץ לשלם את העלויות הקטנות לטכנאי מזגנים עבור בדיקת תקינות מזגן בכדי למנוע הוצאות מיותרות על תיקון תקלה משמעותית במזגן.

עוד בזאת, ככל שהמזגן שלנו עובד בצורה יעילה יותר כך הוא עובד בצורה יותר חסכונית בחשמל. כולנו יודעים שהפעלה של מזגן בקיץ עולה לנו הרבה כסף בהוצאות חשמל, אך אם המזגן שלנו הוא מזגן חסכוני בחשמל שעובד כשורה עלויות החשמל יהיו נמוכות יחסית. מזגן שעובד לאט יותר או מתקשה לקרר במהלך הקיץ יצרוך יותר חשמל ויפגע לנו ישירות בכיס, ובגלל זה רוב המומחים למזגנים ממליצים לתזמן את בדיקת תקינות המזגן בתקופת האביב.

מה כוללת בדיקת תקינות מזגן של טכנאי מזגנים?

המטרה של בדיקת תקינות מזגן היא לשמור על תקינות המזגן שלך ולמנוע בעיות בעתיד (ואת העלויות שמתלוות לכך). טכנאי מזגנים בחיפה מבצע מספר פעולות לשמירה על תפקוד מערכת הקירור והחימום במזגן ובכדי להבטיח שהמזגן יעבוד ביכולת שיא.

בדיקת הספק של המזגן

הספק של המזגן הוא אחד החלקים החשובים ביותר במזגן, מכיוון שהוא בעצם המנוע שמניע את כל פעולת הקירור והחימום של המזגן. אם יש בעיה בספק אז המזגן יעבוד קשה יותר לקרר או לחמם, ובמידה והספק הולך המזגן יפסיק לעבוד. טכנאי מזגנים בחיפה יבחן את תקינות הספק ויבצע תיקון במידת הצורך.

ניקוי של הפילטרים ביחידת המזגן החיצונית

שמירה על ניקיון המזגן מאבק ולכלוך היא מאוד חשובה לפעילות התקינה של המזגן. אבק ולכלוך שנכנס למאווררים ולמערכת המזגן הפנימית מעמיס על עבודת המזגן ומייצר תקלות נוספות כמו ריח לא נעים. בעוד שאתם יכולים לדאוג בעצמכן לניקוי הפילטרים ביחידת המזגן הפנימית ללא בעיות, ניקוי הפילטרים ביחידת המזגן החיצונית יכולה להיות בעייתית הרבה יותר. בגלל שברוב המקרים יחידת המזגן החיצונית תלויה בגובה אתם חייבים להזמין טכנאי מזגנים מנוסה שיש לו את הכלים להגיע ליחידת המזגן ולנקות את הפילטרים החיצוניים.

בדיקה של חיווט המזגן

תקינות של מערכת החשמל במזגן היא בהחלט הכרחית, כאשר הסכנה הגדולה היא כמובן להיווצרות קצר. פגיעה במערכת החשמל יכולה להיגרם כתוצאה ממלאי, חדירה של מים או חלודה באוויר. חשוב שטכנאי המזגנים ידאג לבצע חיווט מחדש במידת הצורך.

פתיחת סתימות בצינורות המזגן

סתימות בצינורות המזגן הן מאוד שכיחות, גם אם במידה והמזגן לא עבד הרבה זמן. הצטברות אבק ולכלוך או מים שלא התנקזו כשורה יכולים לייצר סתימה בצינורות המזגן ולמנוע מאוויר או מים להגיע למקומות שהם צריכים להגיע בכדי שהמזגן יקרר. במהלך בדיקת התקינות של טכנאי המזגנים הוא יוודא שלא קיימות סתימות בצינורות המזגן.