תפעול נכון של המזגן דרך שלט למזגן הוא הכרחי לעבודה יעילה של המזגן בחדר ובכדי למנוע תקלות שידרשו הזמנה של טכנאי מזגנים בחיפה.

כולנו מכירים את שלט המזגן ומשתמשים בו על בסיס יומי בכדי להדליק ולכבות את המזגן. אך האם ידעתם שישנם מספר אפשרויות נוספות מעבר להדלקה וכיבוי שיכולים לעזור לכם לקבל יותר מהמזגן שלכם ביום חם או לשמור על צריכת חשמל נמוכה של המזגן במהלך הקיץ? חשוב להכיר את כלל האפשרויות אשר מעניק המזגן על ידי הכרה של השלט למזגן. להלן הסבר מקיף על שלט המזגן וטיפים לתפעול נכון של המזגן דרכו.

הגדרת מצב פעולה של המזגן

לחצן הגדרת המצב בשלט הרחוק של המזגן (כפתור MODE) בדרך כלל מאפשר לך להגדיר את אופן הפעולה הבסיסי שבו המזגן יתפקד. ברוב המזגנים ישנם 4 מצבי בסיס: מצב קירור, מצב חימום, מצב אוורור ומצב פן. מעבר בין המצבים יתבצע על ידי לחיצה על כפתור המצב ויהיה ניתן לראות בשלט סימון מתחלף לכל מצב. מצב קירור יציג פתית שלג, מצב חימום יציג שמש קטנה, מצב אוורור יציג חץ מעגלי ומצב פן יציג ציור של פן קטן.

מצב קירור הוא הגדרת ברירת המחדל של רוב המזגנים בישראל והוא לרוב נשאר על מצב זה, במיוחד בבתים שלא משתמשים במזגן לחימום הבית בחורף. במצב זה המזגן מקרר את החדר עד לטמפרטורה שמצוינת בשלט, כאשר ככל שהטמפרטורה נמוכה יותר כך המזגן מקרר יותר. על מנת לחסוך באנרגיה מומלץ לשמור על טמפרטורה סביב 25 מעלות.

מצב חימום בשלט מעביר כמובן את המזגן למצב של חימום הבית. מצב זה יופעל בחורף, כאשר המזגן הופך את פעולת הקירור לחימום על ידי היפוך של וסת הטמפרטורה. במצב חימום מומלץ לכוונן את שלט המזגן לטמפרטורה של 28 מעלות לחיסכון באנרגיה.

מצב אוורור פועל על מנת לקרר את החדר אך מבצע זאת עם קירור מינימלי שמייצר חיסכון מקסימלי של חשמל. במצב זה המזגן מבצע מחזור של האוויר הקר בחדר, ובכך מוריד את הלחות בחלל החדר. זה מאפשר לנו לקבל הרגשה קרירה יותר בחדר בטמפרטורות גבוהות יותר בעבודה נמוכה יותר של מנוע המזגן.

מצב פן הוא מצב שבו רק הדחיסה של האוויר דרך המזגן מתרחשת ללא קירור. מצב זה פועל בעצם בתור מאוורור רגיל שמכניס אוויר לתוך החדר. מתאים לימים שבהן מזג האוויר נעים יחסית.

מצב שינה או מצב טיימר

הרבה אנשים לא מודעים שהם יכולים לכוון את המזגן שלהם כך שיעבוד בצורה טובה יותר בלילה או ייכבה לאחר כמה שעות. בקיץ הרבה אנשים לא מסוגלים להירדם ללא המזגן בטמפרטורה נמוכה, שזה הגיוני כי הגוף שלנו אוהב להיות מקורר לפני השינה.

אז אותם אנשים מפעילים כל הלילה את המזגן על טמפרטורה נמוכה, מה שגורם הרבה פעמים להצטננויות ולעלויות חשמל גבוהות בקיץ. ישנם שני דרכים מצוינות להימנע ממצבים כאלו בעת הפעלת מזגן בלילה. ראשית, ניתן תמיד לשים טיימר בשלט המזגן.

בכל שלט למזגן יש פונקציה שמאפשרת לכם לקבוע שהמזגן יכבה לאחר מספר שעות. ניתן להפעיל את המזגן על טמפרטורה נמוכה לכמה שעות ספורות, ובכך למנוע מהמזגן לעבוד כל הלילה אחרי שנרדמתם.

אפשרות שנייה שקיימת בהרבה מזגנים היא מצב השינה. במצב זה המזגן מתחיל לעלות לאט את המעלות בהתאם לטמפרטורה בחדר, כך שככל שהטמפרטורות יורדות בחדר המזגן מתחיל לקרר פחות. זאת דרך מצוינת לשמור על טמפרטורה קרירה אך לא קיצונית בחדר ולחסוך בחשמל.

מהירות ותזוזת המאוורר

דרך כל שלט למזגן ניתן לשלוט על מהירות המאוורר ושינוי תנועת האוויר היוצא מהמזגן. דרך השלט במזגן אתם יכולים לבחור במהירות המאוורר במצב נמוך, בינוני, גבוה או אוטומטי. במצב האוטומטי המזגן קובע את המהירות של המאוורר בהתאם לטמפרטורת החדר והטמפרטורה המוגדרת בשלט. האפשרות להגביר או להאט את מהירות המאוורר מתאימה למקרים בהם רוצים קירור מהיר בעת ההפעלה או ברצוננו לחסוך בעבודת המזגן אך לשמור על הטמפרטורה קבועה. שינוי תנועת המאוורר מאפשרת לנו לדאוג לחלוקת האוויר למעלה או למטה בהתאם למיקום שלנו בחדר.