ביום החם הראשון של הקיץ, הדבר האחרון שאתה רוצה זה ללחוץ על הפעלת המזגן שלך רק כדי לגלות כי הוא לא עובד. כאשר מזגן יושב באפס מעשה במשך חודשים, במהלכם הוא אוסף אבק וחלודה, הוא יידרש לתחזוקה קלה לפני שהוא יהיה ראוי לעבוד בצורה אינטנסיבית בחודשים החמים. חשוב להכין מזגן לקירור בקיץ ביחד עם טכנאי מזגנים בחיפה לפני התחלת הקיץ.

חשוב לדאוג לתחזוקת המזגן עם טכנאי מזגנים בחיפה מכיוון שאם אינך תבצע הכנה של מזגן לקירור בקיץ אתה יכול לסבול ממספר תקלות נפוצות, החל מעבודה לא תקינה של המזגן שתצרוך הרבה יותר חשמל ועד להפסקת עבודתו של המזגן לחלוטין. עוד בזאת, הזמנת טכנאי מזגנים בחיפה שיבצע עבורך טיפול תקופתי במזגן לקראת הקיץ בסופו של דבר חוסך לך כסף. טיפול תקופתי של טכנאי מזגנים בחיפה זול הרבה יותר מעלות התיקון של מזגן שקרס במהלך עבודת הקירור בקיץ, וזה עוד בלי להתחשב באי הנעימות של לחכות לטכנאי מזגנים ביום חם.

למה אני צריך להזמין טכנאי מזגנים לבדיקה תקופתית?

יש מספר פעולות שגם אתה יכול לעשות על מנת לתחזק את המזגן שלך בשוטף, כמו למשל ניקוי פילטרים, וחשוב להמשיך לתחזק כך את המזגן בכל ימות השנה. עם זאת, מזגן מרכזי או מזגן יחיד בחדר היא מערכת קירור מורכבת שחייב לקבל טיפול מקצועי אחת לשנה.

מערכת מיזוג האוויר מעסיקה שני מרכיבים עיקריים: יחידת המיזוג החיצונית, אשר בדרך כלל תלויה במקומות גבוהים וקשים להגעה, ויחידת המיזוג הפנימית שיושבת בתוך הבית. שתי היחידות הללו פועלות במקביל על מנת לקחת אוויר חם מבחוץ ולהכניס אוויר קריר אל תוך הבית באמצעות טכנולוגיית הקירור. תחזוקה למערכת הקירור החיצונית ולמערכת הצינורות המקשרת בין שתי היחידות הללו אינה עבודה של עשה זאת בעצמך, היחידות הללו חייבות להיות מטופלות על ידי מקצוען שעבר הכשרה של טכנאי מזגנים ויודע כיצד לתחזק אותם מבלי ליצור נזק.

פעולות תחזוקה תקופתית שנתית למזגן שמבצע טכנאי מזגנים

  1. ניקוי והחלפת כל המסננים הפנימיים והחיצוניים – מעבר לכך שחשוב שאתם תבצעו עצמאית ניקוי של המסננים הפנימיים במזגנים הקטנים בחדרים, חשוב שטכנאי המזגנים גם יבצע ניקוי והחלפה במידת הצורך של כל המסננים ביחידות המזגן. במהלך השנה מצטבר לכלוך ואבק גם במסננים הגדולים שיושבים ביחידת המזגן החיצונית, ואם לא תזמין טכנאי מזגנים בחיפה שיבצע ניקוי כללי, המזגן שלך יצטרך להתאמץ פי שתיים במהלך עבודתו לקירור בקיץ. כאשר המזגן מתאמץ יתר על המידה הוא גם צורך הרבה יותר חשמל וגם מגדיל את הסיכויים שלו לשבות כתוצאה מעבודה רבה לאורך זמן.
  2. בדיקת תקינות המדחס – לכל מזגן יש מדחס שיושב ביחידת המזגן החיצונית, ולמזגנים מרכזיים יש אפילו גם שני מדחסים. המדחס הוא בעצם מאוורר גדול שיושב בתוך קופסת המתכת החיצונית ו"דוחס" אוויר מבחוץ לתוך מערכת המזגן. במידה והמדחס לא עובד כשורה (לא מסתובב מספיק מהר) כתוצאה מהצטברות לכלוך או שחרור שלו מהציר זה יכול לפגוע בפעילות המזגן. מדחס שלא פועל כשורה יחדיר כמות לא מספקת של אוויר אשר תפגע בקירור הבית, יגרום למזגן לצרוך יותר חשמל בניסיון לחפות על אי תקינות המדחס ולמנוע קירור למנוע המזגן שיוביל לקצר חשמלי. חשוב שכחלק מבחינת תפקוד מזגן לקירור בקיץ שטכנאי המזגנים יבחן את תקינות המדחס.
  3. פתיחת סתימות במערכת הצינורות – אחת המתקלות הכי נפוצות במזגנים היא סתימות במערכת הצינורות של המזגן. מערכת הצינורות היא המערכת המקשרת בין היחידה החיצונית של המזגן ליחידה הפנימית, עבור מעבר אוויר וניקוז מים. במידה וקיימת סתימה באחד מצינורות המזגן, לרוב עקב לכלוך שהצטבר במהלך השנה או מים שלא התנקזו מהמזגן, המזגן יכול לעבוד בצורה לא תקינה ולכלוך או מים יכולים להיכנס לתוך המנוע. מצב כזה גורם בוודאות לתקלות משמעותיות ויקרות, לכן, חשוב לבצע בדיקה של מערכת הצינורות בעזרת טכנאי מזגנים בחיפה. טכנאי המזגנים יבחן את תקינות מערכת הצינורות, ינקז מים מיותרים מהמזגן וידאג לנקות את הלכלוך שהצטבר בצינורות לקראת הקיץ.