התקנת מזגן יחיד לחדר כוללת התקנה של יחידת מזגן חיצונית ופנימית. חשוב שההתקנה של יחידות אלו תתבצע על ידי טכנאי מזגנים בחיפה בצורה מקצועית לעבודה תקינה של המזגן.

התקנה של מזגן היא ללא ספק החלק הכי קריטי לעבודתו התקינה של המזגן לאורך זמן. התקנה רשלנית ולא תקינה תייצר לנו בעיות עתידיות בתפקוד המזגן שיצריכו הזמנה של טכנאי מזגנים בחיפה פעם אחר פעם.
למשל התקנה לא נכונה של היחידה החיצונית יכולה למנוע מהמזגן לעבוד בצורה אופטימלית, מה שיוביל לקירור לא יעיל של החדר ולצריכת חשמל גבוה מהרגיל.

הגדרה של צרכי הקירור בחדר ובחירת המזגן המתאים

התקנה של יחידת מזגן לכל חדר היא ברוב המקרים הפתרון החסכוני והנוח ביותר לדיירי הבית. לא צריך להפעיל את המזגן הגדול של הדירה אם לא כל החדרים צריכים קירור וזה מאפשר לכל חדר להפעיל מזגן בהתאם לדרישות הקירור שלו.

בהמשך לכך, חשוב להבין שלכל חדר יש צרכים שונים של קירור בהתאם לגודל שלו ולגורמים אחרים כמו כניסת השמש ומעבר האוויר.

חשוב להתאים את יחידת המזגן שאנו רוכשים לגודל החדר, ככל שהחדר המדובר גדול יותר כך נצטרך מזגן יחיד חזק יותר.

למשל, מזגן יחיד בסלון חייב להיות גדול יותר מהמזגן שיותקן בחדר הילדים הקטן. נוסף על כך, יש להתמקד בכניסת קרני השמש שמחממים את החדר ודורשים קירור חזק יותר.

למשל בסלון יש חלונות גדולים יותר שמכניסים יותר אור במהלך היום לעומת חדר ילדים קטן שיש לו רק חלון קטן אחד, אז הסלון צריך יותר קירור.
מעבר אוויר גם יכול להוות גורם שיש לקחת בחשבון, יכול להיות אזור בבית שאין בו כניסה טובה של אוויר מבחוץ (למשל חדר ממ"ד) ויש להתקין מזגן חזק יותר לכפר על כך.

מיקום יחידת המזגן הפנימית ויחידת המזגן החיצונית

בשונה מהמקרה של התקנת מזגן מרכזי שבו המזגן המרכזי יכול לשבת בכל מקום בדירה, כאשר לרוב מייעדים לו מיקום ספציפי בתעלות האוויר, יש לנו פחות גמישות בהתקנה של מזגן יחיד לחדר.

יש הרבה חשיבות למיקום של יחידת המזגן הפנימית בחדר, ובנגרר מזה גם המיקום של יחידת המזגן החיצונית.

יחידת המזגן הפנימית חייבת לשבת במיקום בחדר שבו המזגן יכול לחלק את האוויר הקר בצורה אחידה לכל חלקי החדר, זה למשל הסיבה למה המזגנים החדשים לא יושבים בחלק התחתון של החדר או ליד פתחי היציאה.
הרבה פעמים גם ממליצים להתקין את היחידה הפנימית של המזגן בחלק הרחוק מהדלת והחלונות על מנת לקבל מקסימום קירור בכל הפעלה של המזגן. נוסף על כך, מומלץ להתקין את יחידת המזגן הפנימית מעל המיטה בכדי למנוע מצב שבו המזגן דוחף אוויר קר ישירות על הגוף במהלך השינה.

גם מאוד חשוב למקם את היחידה הפנימית כך שיהיה קל להגיע איליה לניקוי תקופתי ושניתן יהיה לחברה בהתקנה הראשונית בצורה מלאה ליחידה החיצונית ללא הפרעה. התייעצו עם טכנאי מזגנים בחיפה לפני ההתקנה של המזגן לגבי מיקום יחידת המזגן הפנימית.

מיקומה של יחידת המזגן החיצונית נגררת ראשית ממיקום יחידת המזגן הפנימית, מכיוון שמתקין המזגנים חייב לדאוג לכך שיחידת המזגן החיצונית תתחבר ליחידה הפנימית בקלות וללא הפרעה של שלד הדירה.

החיבור מתבצע לרוב דרך קדיחת תעלה בקיר עצמו ממש מאחורי יחידת המזגן הפנימית. בנוסף לכך, חשוב למקם את יחידת המזגן החיצונית בהתחשב במספר גורמים.

ראשית, יחידת המזגן החיצונית צריכה להיות ממוקמת בחלל פתוח על מנת להבטיח כניסה חופשית של אוויר חדש במהלך פעולת המדחס.

זאת אומרת שמאוד מומלץ לא התקין את יחידת המזגן החיצונית במרפסת על הקרקע אלא יש עדיפות להתקינה בגובה. מצד שני, מומלץ אם ניתן להציב את יחידת המזגן החיצונית בצורה כזאת שיהיה ניתן להגיע אליה בקלות יחסית.

זכרו שיחידות מזגן חיצוניות צריכות לעבור טיפול תחזוקה שנתי על ידי טכנאי מזגנים בחיפה. חשוב להעמיד את יחידת המזגן החיצונית במעמד ברזל מחוזק לקיר, מעמד אשר יהיה מספיק חזק לעמוד בתנאי מזג אוויר קשים כגון רוחות וגשמים חזקים.
עוד בזאת, רוב המומחים ממליצים להתקין את יחידת המזגן החיצונית גבוה יותר מיחידת המזגן הפנימית בכדי לצמצם את פעולת המדחס ולחסוך בהוצאות חשמל.