חשוב להכין את יחידת המזגן לחודשי החורף, ואף להזמין טכנאי מזגנים בחיפה לביצוע בדיקה תקופתית של מזגן בחורף. שמירה נכונה על המזגן בחורף מונעת תקלות.

כולנו מפעילים את המזגן בכדי לעזור לנו לעבור ביתר קלות את חודשי הקיץ החמים, ובמרבית משקי הבית בישראל המזגן פעיל ברובו רק בקיץ. מבחינת השימוש של המזגן בחורף, מרבית הישראלים דווקא מעדיפים לוותר על אופציית החימום במזגן ולהשתמש בפתרונות אחרים כמו מפזר חום או רדיאטור. אך היום המזגנים המתקדמים יכולים להעניק גם פתרון חימום מאוד יעיל לבית במהלך החורף בנוסף לשימוש של מזגן לקירור בקיץ.

בין אם אתם בוחרים כן להפעיל את המזגן לחימום הבית בחורף או בין אם אתם בוחרים לא להפעיל את המזגן בחורף חשוב שתפנימו שעליכם לדאוג לו לתחזוקה במהלך חודשים אלו. למשל רוב בעלי הדירות בחיפה מזמינים טכנאי מזגנים בחיפה לבדיקה תקופתית לפני הקיץ, בהכנה תקופתית לפני עומס השימוש בו. זהו דבר חכם ונכון לעשות, אך גם חשוב לבצע שמירה על המזגן בחורף. להלן טיפים לשמירה על מזגן במהלך חודשי החורף הקשים.

נתקו מהחשמל את יחידת המזגן החיצונית

במידה ואתם לא מתכננים בשום צורה להפעיל את המזגן במהלך חודשי החורף, מאוד מומלץ לנתק את היחידה החיצונית מהחשמל. כל עוד יחידת המזגן החיצונית מחוברת לחשמל היא דואגת להיות מוכנה לעבודה בעת הפעלת המזגן. היא שומרת נוזלים ביחידת הקירור ושומרת על מתח במעגל החשמל. כאשר מנתקים את היחידה לגמרי מהחשמל אתם בעצם מורידים את הסיכויים שמים יכנסו ליחידת המזגן החיצונית ויקפאו שם ואתם מצמצמים את האפשרות שייווצר בפגיעה במעגל החשמלי עקב חדירת מים. במידה ואתם מתגוררים בבניין רב קומות, כאשר יחידת המזגן החיצונית תלויה גבוה בקיר החיצוני, מומלץ להזמין טכנאי מזגנים מנוסה שיבצע עבורכם את הניתוק מהחשמל של היחידה החיצונית.

בצעו ניקוי יסודי לפני החורף

סיום תקופת הקיץ, כאשר המזגן סוף סוף הפסיק להיות בשימוש שעות נוספות, הוא הזמן הטוב ביותר לבצע ניקוי יסודי של המזגן. יש להתחיל לנקות את חלק המזגן הפנימי, ניקוי הפילטרים ותעלות החשופות ביחידת המזגן הפנימית שיושבת בתוך בבית, ואז לעבור לניקוי יסודי של יחידת המיזוג החיצונית. במהלך הקיץ המזגן יצבור אבק, לכלוך, עלים וכו' אז מומלץ לבצע ניקוי יסודי לפני שמתחילים גשמים שיעזרו ללכלוך לחדור לאזורים שבהם הוא אינו רצוי ולפני שמזג האוויר יהיה פחות אופטימלי לנקות את יחידת המיזוג החיצונית.

כסו את יחידת המיזוג החיצונית

דרך מצוינת להגן על מזגן בחורף היא על ידי כיסוי יחידת המזגן החיצונית ביריעת פלסטיק או כיסוי מיוחד למזגנים. בתים פרטיים בהם המזגן מותקן על הקרקע יכולים להגן על המזגן בפני קשיי החורף בפעולה קטנה ביותר של כיסוי היחידה החיצונית. מומלץ לרכוש כיסוי מזגן ייחודי למזגן שלכם, אך ברמת העיקרון כל יריעת פלסטיק שניתן להדק למזגן עצמו תעשה את העבודה. כמובן שזאת בעיה לבצע כיסוי מספק ליחידות מזגן שיושבות בגובה, אלא אם מעסיקים טכנאי מזגנים בחיפה במיוחד לכיסוי המזגן לחורף.

בדיקת תקינות מזגן מקצועית על ידי טכנאי

כמו שמבצעים בדיקת תקינות מזגן על ידי טכנאי מזגנים בחיפה לפני הקיץ, כך גם מומלץ לבצע בדיקת תקינות מזגן על ידי טכנאי מזגנים בקריות לפני החורף. במידה ואתם חוששים שקיימת תקלה במזגן שלכם, חשוב לא לחכות עם טיפול התקלה עד לקיץ בגלל שאינכם מתכוונים להשתמש במזגן במהלך החורף. התקלה יכולה להחריף ועלות הטיפול יכולה לצמוח, הזמינו מיד טכנאי מזגנים לבדיקת המזגן בחורף.