חלק גדול מתשלום החשמל החודשי של משק בית בישראל, במיוחד בתקופת הקיץ החמה, הולך על השימוש במזגן. כל קיץ אנו שומעים על שיאי צריכת חשמל חדשים בישראל כתוצאה מהחום הקיצוני והלחות של אמצע הקיץ, לכן, מאוד חשוב לבחור מזגן חסכוני בחשמל שמתאים בצורה הטובה ביותר לחלל הבית או החדר לחסכון בעלויות החשמל. נוסף על כך, חשוב לבחור מזגן איכותי שלא יצריך להזמין כל חודש טכנאי מזגנים בחיפה.

חשוב להבין שבעת חיפוש אחר מזגן חסכוני בחשמל לא צריך לחפש מזגן שיהפוך את הדירה שלכם למקרר, אלא, יש לחפש מזגן שיקרר את החלל בהספק חשמל מינימלי ובו זמנית יוציא את העוקץ מהחום והלחות בדירה. עוד בזאת, חשוב לבחור מזגן אשר מוכח בעבודה לאורך זמן ושאינו נוטה לתקלות מיזוג שיצריכו הזמנת טכנאי מזגנים בקריות. ישנם מספר גורמים שיש לקחת בחשבון בעת חיפוש אחר מזגן איכותי וחסכוני בחשמל.

התאמה של הספק המזגן לגודל חלל החדר

המטרה של כל מזגן היא לקרר חלל מסוים בצורה טובה ואפקטיבית ביחס להספק תצרוכת החשמל שלו. בין אם מדובר על רכישה של מזגן מרכזי לבית או בין אם מדובר על מזגן אישי לחדר, חשוב לקחת בחשבון את גודל החלל הנדרש לקירור ולהתאים את צריכת החשמל אליו. אם נרכוש מזגן שמקרר בקלות את החלל אז בעצם רכשנו מזגן יקר מדי ואם נרכוש מזגן שמתאמץ לקרר את החלל אז בעצם רכשנו מזגן שמבזבז יותר מדי חשמל במהלך העבודה שלו, לכן חובה לבצע התאמה בין המזגן הנרכש לחלל הרלוונטי. כמובן שכאשר מדובר על מזגן מרכזי יש צורך לקרר חלל גדול ולכן נדרש מזגן בעל הספק רב, וכאשר מדובר על חדרים פרטניים בבית אז אפשר לרכוש מזגנים קטנים בעלי הספק נמוך. היום ברוב הבתים מתקינים מזגן לכל חדר, מה שרק מחזק את החשיבות של בחירת מזגן חסכוני בחשמל.

התחשבות בדרישות הקירור הספציפיות של החדר

חשוב לדעת שלכל חדר בבית יש מאפיינים ייחודיים משלו, למשל חלק מהחדרים מקבלים יותר שמש במהלך היום ובחלק מהחדרים יש פחות תנועת אוויר וכו'. כלומר, כאשר בוחרים מזגן חסכוני בחשמל לחדר יש לקחת בחשבון גורמים סביבתיים נוספים. לפעמים תדרשו לרכוש מזגן איכותי יותר, בעל הספק חשמל גבוה יותר, לשני חדרים בעלי אותו גודל מכיוון שחדר אחד קשה יותר לקירור.

מזגן חסכוני בחשמל ורב תכליתי

בעבר מזגנים היום משומשים רק לקירור בקיץ, בעוד חימום הבית היה נשאר באחריות תנורים ורדיאטורים. היום רוב המזגנים מגיעים כמזגנים רב תכליתיים לקירור וחימום הבית. במידה ואתם מעוניינים להשתמש במזגן לאורך כל עונות השנה, חשוב לבחור מזגן חסכוני בחשמל גם בקירור וגם בחימום. לא כל המזגנים הנמכרים היום בשוק מציעים הספק נמוך גם לקירור וגם לחימום, בהרבה מזגנים פעולות החימום צורכת יותר. חשוב לבחור מזגן רב תכליתי שיאפשר נוחות מקסימלי לכל אורך השנה.

השוואת מחירים

יש מגוון רחב של מזגנים בשוק שיכולים לענות לכם על הצרכים הרשומים לעיל פחות או יותר באותה רמת איכות. אז לאחר שהגדרנו איזה מזגן חסכוני בחשמל אנו זקוקים לו, הגיע הזמן לעשות השוואות מחירים בין המותגים השונים. חשוב לבצע סקר שוק מקיף בהתאם לדרישות מיזוג האוויר שלכם ולבחור את העלות-תועלת הטובה ביותר.

תכנון מיזוג האוויר בבית עם טכנאי מזגנים

הדרך הכי טובה ובטוחה לבחור את המזגן שהכי מתאים לחלל הדירה והחדרים הוא בעזרתו של מתקין מזגנים בחיפה או טכנאי מזגנים בחיפה. אנשי מקצוע אלו לא רק יכולים לתקן תקלות מיזוג נפוצות במזגנים, אלא גם ניתן להשתמש בידע והניסיון המקצועי שלהם בבחירת המזגן שהכי יתאים לכם בהתאם לגודל החדר והתקציב המוגדר. לרוב עדיף לפנות ישירות למתקין או טכנאי מזגנים בחיפה ולבקש ממנו לבצע בשבילכם את הרכישה וההתקנה של המזגנים בבית.