הוצאות חשמל מנופחות כתוצאה מהפעלת מזגן בחודשי הקיץ הן משהו שרובנו מוכנים לשלם בכדי לשבת בבית בטמפרטורה נעימה בזמן שבחוץ החום בלתי נסבל. אך זה שאנו לא יכולים לסגור את המזגן בקיץ בכדי לחסוך בהוצאות החשמל, לא אומר שאנו לא יכולים לבצע מספר פעולות בכדי לצמצם את צריכת החשמל של מזגן בקיץ. אנו יכולים לבצע מספר פעולות, בעצמנו או בעזרתו של טכנאי מזגנים בחיפה, שיבטיחו צריכת חשמל מינימאלית של המזגן.

הפעולות הבאות לצמצום צריכת חשמל של מזגן יכולות לחסוך לכם כמה עשרות אחוזים מחשבון החשמל בחודשי הקיץ, והן מתבססות על תכנון נכון של מערכת מיזוג האוויר בבית ועל הקטנת עבודת הקירור של מזגן בקיץ. במידה ופעולות אלו לא מסייעות להורדת צריכת החשמל, מומלץ לפנות לטכנאי מזגנים בחיפה שיבדוק את תקינותו של המזגן.

  1. התקנת מזגן חסכוני בחשמל – הדבר הבסיסי ביותר בכדי לחסוך כנדרש בהוצאות החשמל הוא רכישה של מזגן חסכוני בחשמל. אנו כמובן לא מתכוונים למזגן אשר עובד בהספק חשמל נמוך, אלא, מזגן אשר יכולות הקירור שלו מותאמות לצרכי הקירור של החדר. חשוב לבצע התאמה של סוג המזגן לדרישות הקירור של החדר, כך שהמזגן לא יצטרך לכפר על אי יכולתו לקרר את החדר בצריכת חשמל מיותרת. עוד בנושא בחירה נכונה של מזגן חסכוני בחשמל אתם מוזמנים להיכנס לכתבה שלנו כיצד לבחור מזגן חסכוני בחשמל?
  2. ניקוי המזגן בתדירות גבוהה – לכלוך המצטבר במזגן מעכב את פעולת הסיבוב של המדחס ביחידה החיצונית של המזגן, מה שגורם ליחידה החיצונית של המזגן לכפר על הירידה בלחץ האוויר בעבודה אינטנסיבית יותר של המדחס. זה מוביל כמובן להגדלת הצריכה של חשמל במהלך ניסיונו של המזגן לקרר את החדר. כתוצאה מכך, חשוב לבצע בחודשי הקיץ ניקוי של המסננים והמזגן עצמו בתדירות גבוהה יותר ואף להזמין טכנאי מזגנים בחיפה לניקוי היחידה החיצונית ממש בתחילת הקיץ.
  3. הקפידו על טמפרטורה סבירה בחדר – האינסטינקט הראשוני של רוב האנשים בקיץ, כאשר הטמפרטורות בחוץ גבוהות במיוחד, הוא לכוונן את המזגן לטמפרטורה נמוכה מאוד. לא יהיה יוצא דופן לראות מזגנים בקיץ שמכוונים לטמפרטורה יחסית נמוכה (בסביבות 20 מעלות), למרות שיהיו לנו נעים גם בטמפרטורות הרבה יותר גבוהות. מומלץ לשמור על המזגן בטמפרטורה שנעה סביב 25 מעלות, כך גם תחסכו בחשמל וגם לא תקפיאו את עצמכם.
  4. בדקו את הבידוד בבית – המזגן אמור לקרר את הבית כך שהטמפרטורה בפנים הבית תהיה קרירה הרבה יותר בהשוואה לטמפרטורה החמה בחוץ, אז חשוב שיהיה למזגן את התנאים האידיאליים להשיג זאת. ככל שהבידוד שלכם בבית פחות אפקטיבי, כך המזגן יצטרך לעבוד יותר קשה על מנת לפצות על כך. במידה ואתם חשים שהמזגן שלכם מתאמץ יתר על המידה בקיץ, מומלץ לבדוק האם אין בעיות בבידוד של הבית.
  5. סגרו את החלונות – מזגן בקיץ מקרר חדר סגור הרבה יותר טוב מאשר הוא מקרר חדר פתוח. כאשר אתם משאירים חלונות פתוחים אתם מכניסים אוויר חם ונותנים לאוויר הקר של המזגן לברוח, וזה הופך את הקירור של החדר בעזרת המזגן לבלתי אפשרי. תמיד וודאו שכל עוד המזגן עובד החדר סגור, במיוחד בשעות הצהריים החמות.

6. התקינו הצללה בחלונות – חדר אשר פונה לכיוון השמש במהלך היום מתחמם הרבה יותר, ואז המזגן שפועל באותו חדר חייב לעבוד קשה יותר. לכן, כדאי לבצע הצללה של חלונות אשר סופגים הרבה שמש במהלך היום. קיימים מספר רחב של פתרונות הצללה לחלונות, החל מתריסים מבודדים חום שמש ועד למדבקות מסננות שמש שניתן להדביק על החלון. ככל שהחדר סופג פחות חום מבחוץ, ככה המזגן יכול לעבוד בהספק חשמל נמוך יותר.