בשוק מיזוג האוויר קיימים מספר מיתוסים שגויים לגבי מזגנים. מיתוסים אלו יכולים להשפיע רבות על החלטת קניית המזגן שלכם, לכן, חשוב לבצע קנייה חכמה רק עם טכנאי מזגנים בחיפה.

המיתוסים הלא נכונים הקיימים בשוק מיזוג האוויר על מזגנים נשמעים בכל חנות מוצרי חשמל, ואפילו לפעמים גם מפיו של מתקין מזגנים בחיפה.
מיתוסים אלו לרוב משפיעים לרעה על החלטות הקנייה של בעלי נכסים באזור חיפה בכל הנוגע למערכות מיזוג האוויר שיותקנו אצלם בדירה.
אם אתם מתכננים לרכוש מזגן חדש או להתקין מערכת מיזוג חדשה בבית בעזרתו של טכנאי מזגנים בחיפה, כדאי שתכירו את אותם מיתוסים מטעים על מזגנים.

מזגנים טובים רק לקירור ואין טעם להפעילם בחורף

בתחילת דרכם המזגנים נוצרו בכדי לקרר את חלל הבית בקיץ של חיפה, כאשר מכלול המנוע והתרמוסטט פעלו אך ורק בכדי לקרר.
עם השנים התודעה שבה מזגנים נועדו עיקרית על מנת לקרר הפכה לתפיסה הרווחת בקרב מרבית תושבי חיפה. הרי כאשר אנו חושבים על מיזוג אוויר המחשבות שלנו ישר רצות לכיוון מזגן שמקרר בחורף, מיזוג אוויר קריר במקרים שחם לנו כמו בחדר כושר למשל וכו'.
פחות אנשים בחיפה מקשרים את פעילות המזגן בתור מכונה שמחממת את חלל הבית בחורף, מחשבות על חימום הבית בורחות לכיוון התנורים והרדיאטורים.
אבל ההתקדמות הטכנולוגית של המזגנים בחיפה בשנים האחרונות נוצרה גם בתחום החימום. למרות שהרבה אנשים לא מודעים לכך, היום מזגנים הם מערכות המיזוג הכי יעילות גם בחימום הבית. אין צורך לרכוש רדיאטורים או תנורים, מזגן זה כל מה שאתם צריכים.
מומלץ להזמין טכנאי מזגנים בחיפה גם לפני החורף על מנת להכין את המזגן לעבודת החימום בחורף.

ניקוי המסננים של המזגן באופן סדיר הוא בזבוז זמן

פעולת המזגן שואפת אוויר מבחוץ דרך היחידה החיצונית ודוחסת אוויר קר או חם דרך היחידה הפנימית לתוך הבית. במהלך הפעולה של שאיפת האוויר מבחוץ לדחיסת האוויר לפנים הבית לכלוך ואבק עובר דרך מערכת מיזוג האוויר.
לשם כך יושבים פילטרים גם במערכת המזגן החיצונית וגם במערכת המזגן הפנימית, ועם הזמן הם מתלכלכים.
חובה לנקות את הלכלוך המצטבר על הפילטרים ביחידת המזגן הפנימית כל חודש בגלל שהלכלוך המצטבר במסננים הללו מונע מאוויר נקי להיכנס כנדרש מהמזגן, מה שיפריע לפעולת הקירור או החימום של חלל הבית.
נוסף על כך, לכלוך שיושב הרבה זמן בפילטרים יכול לצבור עובש שיוביל לריח לא נעים ברחבי הבית.
עוד בזאת, הפילטרים נשלפים בקלות ודורשים שטיפה של כמה שניות באמבטיה והם נקיים לגמרי אז אין תירוץ לא לעשות זאת פעם אחת בחודש.

ביקור טכנאי מזגנים בחיפה לתחזוקה שוטפת הוא יקר ומיותר

גם אם המזגן שלכם עובד נהדר כל הקיץ בלי לעשות בעיות זה לא אומר שהוא לא צריך בדיקה תקופתית.
אחת הסיבות העיקריות למה מזגנים בחיפה סובלים מתקלות מיזוג נפוצות היא חוסר הביצוע של בדיקה תקופתית על ידי טכנאי מזגנים בחיפה.
תחזוקת מזגן מיני מרכזי ומזגנים יחידים כל כך חשובה לעבודה תקינה של המזגן בכל ימות השנה. לא ניתן לצפות לבעיה כלשהי של בלאי חומרה בלי שנבצע בדיקה תקופתית, אז בדיקת תחזוקה תקופתית היא בהחלט לא מיותרת.
גם מבחינת העלויות, בדיקת תחזוקה תקופתית חוסכת בטווח הארוך עלויות. כלומר, על ידי תשלום לטכנאי מזגנים בחיפה שיבצע בדיקה תקופתית אתם חוסכים עלויות גבוהות הרבה יותר של תקלות עתידיות.
תחזוקה שוטפת מונעת בלאי בחלקי המזגן, חלקים כמו מדחס או מנוע שהעלות להחליפם משמעותית.

מזגן יקר יותר מקרר ומחמם טוב יותר את הבית

כל מתקין מזגנים בחיפה יסביר ללקוחות שלו שהמחיר של המזגן לא בהכרח מעיד על איכות המזגן, ובמיוחד לא על ההתאמה של המזגן לחלל הבית.
הדבר החשוב ביותר שצריך לקחת בחשבון בעת רכישת מזגן חדש לבית בחיפה הוא ההתאמה בין כוח הספק החשמל שלו לגודל חלל הבית.
כלומר, אנו לא רוצים לרכוש מזגן חזק מדי לבית שלנו בגלל שזה גם מוסיף עלויות חשמל גבוהות יותר וגם חושף את המזגן ליותר תקלות עקב עבודה לא מאוזנת.