אם אתם רוצים להימנע מהזמנה של טכנאי מזגנים בחיפה לטיפול בתקלות נפוצות במזגן שלכם, אתם חייבים לבצע תחזוקת מזגן נכונה. התשובות לשאלות הבאות יעזרו לכם לשמור על המזגן במהלך השנה.

מזגנים הם חלק בלתי נפרד מכל המבנים בחיפה, מסחריים ופרטיים כאחד. כמו שאתם דואגים לניקיון הבית שלכם ולתחזוקה הכללית שלו, כך אתם צריכים לעשות בנוגע למזגן. תחזוקת מזגן היא פעולה הכרחית בכדי לשמור על יעילות עבודת המזגן ובכדי למנוע תקלות מיזוג נפוצות אשר ידרשו טיפול על ידי טכנאי מזגנים בחיפה.

אם מערכת המיזוג שלכם עושה רעשים מוזרים, לא מצליחה לקרר ולחמם את כל הבית בצורה טובה כמו בעבר, אתם מקבלים דוח הוצאות חשמל גבוהות מהרגיל בגלל המזגן או פשוט המזגן הפסיק לעבוד, אתם כנראה לא ביצעתם תחזוקה נכונה במזגן במשך השנים. הרבה אנשים לא מבצעים תחזוקת מזגן נכונה בגלל שהם לא יודעים כיצד לבצע זאת. רוב האנשים הסובלים מתקלת מזגן שואלים טכנאי מזגנים בחיפה את השאלות הבאות.

מה הדבר הכי חשוב בנוגע לתחזוקה של מזגן?

החלק החשוב ביותר בהיבט של תחזוקת מזגן הוא ללא ספק שמירה על מעבר אוויר חופשי מיחידת המזגן החיצונית, דרך צינורות מערכת מיזוג האוויר ועד ליחידת המזגן הפנימית. מעבר אוויר עם אבק, לכלוך ופסולת גורם הכי הרבה נזק למזגנים.

בכדי למנוע מאוויר לא נקי לפגוע בתקינות המזגן יש להחליף בקביעות את המסננים של יחידות המזגנים שבתוך הבית ולשמור על כניסת אוויר נקייה ככל האפשר ביחידת המזגן החיצונית. נוסף על כך, מומלץ להזמין טכנאי מזגנים בחיפה פעמיים בשנה (לפני הקיץ ולפני החורף) בכדי לבצע ניקוי יסודי של יחידת המזגן החיצונית וצינורות מערכת המיזוג. אם תבצעו את שלושת הפעולות הללו, אתם תצמצמו משמעותית את הסיכויים לסבול מתקלה במזגן.

למה עליי להחליף את המסננים של המזגן?

החלפה קבועה של המסננים הפנימיים של המזגן בבית מסייעת למזגנים לפעול בצורה טובה יותר בקירור ובחימום הבית. כאשר המסננים נקיים הם מאפשרים מעבר טוב יותר של אוויר נקי לבית, תוך כדי שהם מסננים טוב יותר את האבק הנמצא באוויר המגיע מבחוץ. מסננים לא נקיים ימנעו כניסה של אוויר, ובכך יקשו על עבודת המזגן, וגם יפיצו ריח לא נעים בבית.

רוב טכנאי המזגנים ממליצים ללקוחות שלהם להפריד את המסננים מהמזגן אחת לחודש ולהעניק להם שטיפה תחת הברז עד שכל הלכלוך יורד. מדובר על פעולה מאוד פשוטה שלא לוקחת הרבה זמן ולכן אין תירוצים בנושא הזה. 5 דקות שטיפה בחודש של המסננים יכולה למנוע מכם לשלם כמה מאות שקלים לטכנאי מזגנים בחיפה על תיקון בתקלת מזגן. עבור מזגנים שיש להם מסננים שלא ניתן לנקות אלא דורשים החלפה, מומלץ לבצע החלפה של המסננים לאחר הקיץ ולאחר החורף. בדקו האם יש לכם אחריות על המסננים או אפשרות לקבל הנחה על המסננים החדשים.

מה עוד אפשר לעשות בכדי לשמור על תפקוד המזגן?

ניקוי מסננים כל חודש, החלפת מסננים קבועים פעמיים בשנה ותחזוקה יסודית דו שנתית על ידי טכנאי מזגנים הן שלושת הפעולות המרכזיות שאתם צריכים לעשות בכדי לשמור על תקינות המזגן. אך מעבר לכך יש עוד מספר פעולות שאתם יכולים לעשות בכדי לשמור על תקינות המזגן שלכם כגון רכישת מזגן בחוזק הספק חשמל על פי תכנון התקנת מזגן בבית במדדים מקצועיים, התקנת המזגן על ידי איש מקצוע מנוסה, הגדרת הטמפרטורה של המזגן על 25 מעלות בזמן הפעלתו, לוודא שפתח יחידת המזגן החיצונית לא חסומה על ידי אובייקט כלשהו והפעלת המזגן לעיתים גם בחורף.