מזגן מיני מרכזי עובד שעות נוספות בקיץ, ולכן חשוב שנאפשר לו לבצע את עבודתו הקשה בכך שנעניק לו תחזוקה מתאימה בעזרת טיפים על תחזוקת מזגן מיני מרכזי של טכנאי מזגנים בחיפה.

ההתחממות הגלובלית מורגשת במזג האוויר בכל העולם וזה מרגיש שכל שנה הטמפרטורות בקיץ הישראלי רק עולות ומגיעות לשיאים חדשים. עם נוסיף לטמפרטורות הגבוהות את הלחות הרבה הקיימת במישורי הארץ, אין ספק שבלתי אפשרי היום לעבור את הקיץ הישראלי בלי להתקין מזגן בבית. בין אם אתם רוכשים מזגן מיני מרכזי או בין אם אתם רוכשים מזגן יחיד לכל חדר, חשוב לבצע התקנה מקצועית על ידי טכנאי מזגנים בחיפה ולבצע באופן שוטף תחזוקה נבונה. ללא תחזוקה שוטפת המזגן לא יכול לבצע את עבודתו נאמנה לאורך זמן מבלי תקלות, ובחודשי הקיץ החמים אנו לא רוצים להגיע למצב שאין לנו מזגן פעיל בבית.

כשמדובר על מזגן מיני מרכזי, מאוד קל להעמיס עליו עבודה בחודשי הקיץ החמים. בשונה ממזגן יחיד לחדר, המזגן המיני מרכזי חייב לקרר שטח גדול הרבה יותר. כמובן שגודל המזגן המותקן יהיה בהתאם, אך זה עדיין לא אומר שהמזגן המיני מרכזי לא יצטרך לתת עבודה. אז לקראת חודשי הקיץ החמים יותר, חשוב לגבות את עבודת המזגן המיני מרכזי עם תחזוקה שוטפת. להלן מספר טיפים לביצוע תחזוקת מזגן מיני מרכזי:

ניקוי המסננים של המזגן המיני מרכזי כל חודשיים

המסננים של מזגן מיני מרכזי הם חלק מאוד חשוב בשמירה על אוויר נקי בבית. המסננים מונעים מחלקיקי אבק ולכלוך שמגיעים מבחוץ להיכנס למערכת המזגן ולתוך הבית. אז עם הזמן המסננים מתלכלכים ומתמלאים בזיהומים, מה שגם יכול ליצור ריח לא נעים מהמזגן וגם יכול לעצור חדירה של אוויר מבחוץ למזגן. מסננים מלוכלכים לא מאפשרים למזגן המיני מרכזי לקרר את הבית כשורה, לכן חשוב כל חודשיים לתת להם ניקוי כללי. יש לפתוח את הכניסה למזגן המיני מרכזי ולנקות את המסננים עם מטלית לחה עד שכל האבק והלכלוך יורדים.

מבצעים בדיקת תקינות של המזגן לפני הקיץ

חשוב שלפחות פעם בשנה נזמין טכנאי מזגנים בחיפה שיבצע בדיקה של חלקי המזגן. יש חלקים שונים ביחידת המזגן שיכולים להתקלקל עם השנים, כמו למשל המדחס של המזגן, וחשוב לתפוס את הבלאי הזה בהקדם האפשרי לפני שכל המזגן מתקלקל. טכנאי מזגנים מיומן ובעל ניסיון יכול לזהות בלאי מתקרב בחלקים השונים ולהחליפם בחלקים תקינים מבעוד מועד. יש לבצע בדיקת תקינות מזגן שנתית הן למזגנים מיני מרכזיים והן למזגנים יחידים.

ניקוי ושימון המדחס

אחד החלקים החשובים ביותר במזגן מיני מרכזי הוא המדחס, החלק המסתובב אשר דוחס את האוויר מבחוץ ליחידת המזגן החיצונית. מדחס תקין מאפשר למזגן מיני מרכזי לדחוס לתוך הבית מספיק אוויר לקירור מהיר ויעיל. כאשר המדחס לא עובד כשורה, למשל הוא עובד לאט מדי מהמהירות שהוא צריך לעבוד, זה פוגע ביכולת של המזגן לקרר את הבית במהירות. במצב כזה המזגן ינסה לכפר על המדחס הלא תקין בהגדלת הספק החשמל, מה שיוביל להגדלת צריכת החשמל בבית. על מנת לשמור על תקינות המדחס ועבודתו התקינה, יש לנקות אותו על בסיס שוטף, ולדאוג שפעם בשנה טכנאי מזגנים בחיפה יגיע בכדי לשמן את המדחס מחדש.

טיפול כללי בצינורות המזגן המיני מרכזי

תחזוקה מזגן מיני מרכזי כוללת גם ניקוי של צינורות אוויר או צינוריות במזגן. במערכת מיזוג אוויר מיני מרכזי צינורות אוויר הם התעלות המפיצות את האוויר הקר בכל הבית. לפיכך, צינורות אלו צריכים לקבל ניקוי באופן קבוע כדי להסיר את האבק הנאסף בתוכם עם השימוש במזגן. ההמלצה היא לנקות את צינורות האוויר פעמיים בשנה, אחרי הצטברות הלכלוך עקב השימוש הרב בחודשי הקיץ ואחרי הצטברות האבק בחורף שהמזגן לא היה בשימוש.