התקנת מזגן מרכזי הוא פרויקט התקנה של מיזוג מורכב מאוד, ולכן הוא דורש תכנון מקיף וביצוע מקצועי של טכנאי מזגנים. רצוי להזמין טכנאי מזגנים בחיפה המתמחה במזגנים מרכזיים.

מבחינת פתרונות מיזוג לבית או לדירה ישנם שני פתרונות מיזוג מרכזיים, התקנת מזגן מרכזי או התקנת מזגנים פרטיים בכל חדר. בעוד שבשנים האחרונות רוב הטכנאים של מיזוג האוויר בחיפה ממליצים ללקוחות שלהם להתקין מזגנים פרטיים בחדרים, בגלל החיסכון לטווח הארוך בעלויות צריכת החשמל, יש עדיין הרבה בעלי דירות בחיפה שמעוניינים בחלופה של מזגן מרכזי.

מערכת מיזוג האוויר המרכזי

מערכת מיזוג האוויר המרכזי היא מערכת שבה מותקן מזגן מרכזי אחד גדול, שיושב במקום מוסתר בבית או בדירה, עם פיצול של יציאת המזגן בצינורות קירור לכל חלקי הבית. צינורות אלו מוסתרים לרוב בבניה של גבס עם פתח בכל חדר שניתן לפתוח ולסגור אותו. המזגן המרכזי מייצר את הקירור (או החימום), והמדחס דוחף את האוויר דרך הצינורות כך שיגיעו לכל רחבי הבית. המזגן המרכזי מקרר בבת אחת את כל הבית, בשונה לקירור הנקודתי של הפעלת מזגן אישי בכל חדר.

בהתקנת מזגן מרכזי הגודל כן קובע

כאשר אנו מתקינים מזגן מרכזי חשוב שנבחר מזגן שיכול לספק למרחב כלל הדירה את הקירור הנדרש, וזה גם תופס לגבי רכישת מזגן פרטי לכל חדר. מדובר כאן על מזגן שכלל אחראיות הקירור של הבית יהיה תלוי בו, ולרוב ממליצים לרכוש מזגן עם הספק טיפה גדול יותר ממה שצריך. בשלב זה מאוד חשוב לבצע הערכת מדויקת של צרכי הקירור של הבית. טכנאי מזגנים בחיפה צריך להגיע לנכס שלכם ולבצע התאמה בין הספק המזגן המרכזי הנדרש לבין צרכי הקירור. את זה עושים על ידי שקלול גודל הנכס, בידוד בנכס וגורמים שונים נוספים שפוגעים ביכולת הקירור של המרחב. חשוב גם לציין, שהערכת יכולת ההספק הדרושה מאוד קריטית לצריכת החשמל של המזגן בעתיד במהלך הקירור של הבית והחיסכון הכולל בחשמל.

איכות תמיד קובעת

יש לכם מגוון רחב של מזגנים בשוק, וכל חברה כמובן טוענת שהמזגנים שלה הם הכי טובים. רוב האנשים לוקחים בחשבון גורמים רבים בעת בחירה של מזגנים קטנים לחדר כמו עיצוב המזגן, גודל המזגן והתאמתו בהתקנה לחדר. בבחירה של מזגנים מרכזיים איכות יכולת העבודה של המזגן היא הגורם המרכזי שקובע, מעבר לגודל המזגן עצמו. המזגן המרכזי יושב מוסתר בדירה ולכן העיצוב שלו או התאמתו בהתקנה חיצונית אינו רלוונטי. ברגע שטכנאי המזגנים קבע בשבילכם את הספק המזגן הנדרש, כל מה שעליכם לעשות זאת לבחור במזגן המרכזי בעל מפרט הביצועים הטוב יותר. כמובן שיכול מאוד להיות שהמגבלה היחידה שלכם תהיה תקציב הרכישה של המזגן, ובמקרה כזה חשוב לעשות סקר שוק מקיף על מנת להגדיל את הסיכויים לרכוש את המזגן המרכזי הטוב ביותר בתקציב הפנוי שלכם.

בחרו מתקין מזגנים מקצועי ואמין

כבר ציינו שהתקנת מזגן מרכזי הוא פרויקט מיזוג אוויר מורכב, ואם גם נתחשב בכך שמאוד מסובך לטכנאי מזגנים לבצע תיקונים במזגן מרכזי, מאוד חשוב שההתקנה הראשונית של המזגן תתבצע על הצד הטוב ביותר. לשם כך מאוד מומלץ להעסיק מתקין מזגנים או טכנאי מזגנים בחיפה שיש לו ניסיון מקצועי רב בהתקנת מזגנים מרכזיים. בעוד שכל טכנאי מזגנים בחיפה יודע להתקין מזגן פרטי, לא כל מתקין או טכנאי מזגנים בחיפה יודע להתקין מזגן מרכזי כהלכה. בקשו המלצות ממכרים שביצעו התקנת מזגן מרכזי אצלם בבית או לפחות בדקו את הרקע של טכנאי מזגנים שאתם מוצאים דרך צינורות השיווק הרגילים. עוד בזאת, זכרו לקבל אחראיות על ההתקנה ופרטי טכנאי המזגנים במידה ומתקיימת תקלה או כל בעיה אחרת במזגן לטיפול מהיר.