קיימים מספר סימנים שכיחים אשר יכולים להעיד על תקלה כלשהי במזגן. במידה ואתם נתקלים באחד מהסימנים הבאים, מומלץ להזמין טכנאי מזגנים בחיפה לאיתור התקלה לפני החרפת המצב.

מזגנים ברוב המקרים לא שובתים או מתקלקלים תוך שניות ספורות, אלא לרוב תקלה משמעותית במזגן המחייבת הזמנת טכנאי מזגנים בחיפה היא תוצאה של עבודה לא תקינה וממושכת של המזגן. אנשים נוטים ברוב המקרים להתעלם מבעיות קטנות במזגן ומירידה באיכות האוויר בבית עד שזה מאוחר מדי והמזגן שובק חיים. חשוב לשים לב לסימנים מקדימים אשר מעידים על כך שקיימת בעיה כלשהי במזגן, סימנים אשר בעקבותיהם מומלץ להזמין טכנאי מזגנים בחיפה לבדיקת מערכת המיזוג.

1. מזגן לא מקרר את כל הבית

מזגן מרכזי צריך לקרר את כל הבית בצורה שווה בכל חדר. במידה ואתם מרגישים טמפרטורה גבוה יותר באזורים מסוימים בבית, למשל חדר של אחד הילדים מאוד חם ביחס לשאר הבית, יכול להיות שקיימת בעיה באחת מתעלות האוויר של המזגן המרכזי. במקרה כזה חשוב להזמין טכנאי מזגנים לבחון את מעבר האוויר במזגן.

2. צריך להגדיר את המזגן על טמפרטורה נמוכה בכדי להרגיש נעים

ההמלצה של מומחים במיזוג אוויר היא להגדיר את הטמפרטורה של המזגן על 25 מעלות בכל חדר. רמת הטמפרטורה הזאת היא הטמפרטורה האופטימלית בהתאם לקירור הבית ללא העמסה מיותרת על המזגן. במידה ואתם מבחינים שהמזגן לא מצליח לקרר כשורה את החדר בטמפרטורה של 25 מעלות, ולא מדובר על יום שרבי במיוחד, זה סימן שקיימת בעיה במזגן.

3. מזגן מוציא רעשים

מזגן רועש יכול להיות סממן למספר תקלות קטנות במזגן אשר יכולים לגרור תקלות גדולות אם לא יטופלו על ידי טכנאי מזגנים בקריות או בחיפה. רעשים מהמזגן יכולים לנבוע עקב עבודה מאומצת של המזגן שתגרור התחממות יתר של המנוע, שבר כלשהו במאוורר המזגן שפוגע ביכולת המזגן לדחוס אוויר לתוך החדר או חיווט חשמלי לקוי במנוע המזגן. אם אתם מבחינים ברעש יוצא דופן מהמזגן, התקשרו עוד היום לטכנאי מזגנים.

4. גידול בהוצאות החשמל

אם אתם מבחינים בגידול משמעותי בהוצאות החשמל בבית, יש סיכוי גדול שזה בגלל המזגן. מזגנים שלא עובדים כשורה, כתוצאה מבעיה במנוע או כתוצאה מתקלה בשאיבת אוויר מבחוץ, נוטים לבזבז יותר חשמל בכדי לכפר בקירור הבית על התקלות הקטנות הללו. רצוי להזמין טכנאי לבצע תחזוקת מזגן כל חצי שנה על מנת למנוע זאת.

5. המזגן מפיץ ריח רע

מזגנים שלא עוברים ניקוי חודשי של המסננים ולא עוברים ניקוי יסודי כל שנה לפחות על ידי טכנאי מזגנים צוברים אבק ולכלוך בפילטרים ובמערכת הצינורות. הלכלוך הזה צובר עובש ומפיץ ריח רע בבית. אם אתם מרגישים ריח לא נעים של עובש באחד החדרים, מדובר על בעיה שנובעת מהמזגן.

6. המזגן גורם לקצר חשמלי

אם הפעלת המזגן גורמת לקצר חשמלי מפעם לפעם, כנראה שמדובר על התחממות יתר של המנוע או המדחס במזגן. בעיות במנוע או במדחס של המזגן הגורמות לקצר בבית מחייבות הזמנה של טכנאי מזגנים לפני שהמזגן יפסיק לעבוד לגמרי.

7. המזגן נמצא בשהייה זמן רב

מזגן מקרר חדר בכדי להגיע לטמפרטורה מסוימת ומוגדרת. כאשר המזגן מקרר את החדר עד הטמפרטורה המיודעת הוא מתחיל לעבור למצב השהייה מדי פעם על מנת לא לקרר יתר על המידה את החדר. מזגנים שהתרמוסטט שלהם פגום יכולים להישאר במצב השהייה לזמן רב מדי, מה שיוביל למצבי קיצון חמים וקרים בחדר. רצוי להזמין טכנאי לטפל בתקלות אלו גם אם המזגן מקרר את החדר, בכדי לא לעשות נזק נוסף למנוע.

8. נזילה קטנה מהמזגן

נזילה מהמזגן מתרחשת כאשר צינור ניקוז המים של המזגן חסום והמים לא יכולים להתנקז כשורה מהמזגן. במידה והמזגן מתחיל לנזול, גם אם מדובר על נזילה קטנה, יכול מאוד להיות שחלקים בתוך המזגן נפגמו כתוצאה מהרטיבות. אסור להתעלם מנזילה, יש להזמין טכנאי מייד.